ماشین سازی پی یو صنعت نظری

کاربر محترم، لطفا جهت لود شدن سایت کمی صبر نمایید...

جلسه هفتم کلاس آموزش اپراتوری دستگاه پی یو


جلسه هفتم کلاس آموزش اپراتوری دستگاه پی یو
جلسه هفتم کلاس آموزش اپراتوری دستگاه پی یو

جلسه هفتم کلاس آموزش اپراتوری دستگاه پی یو

آمار بازدید 936

⭐️ تعمیر کردن و تمیز کردن پمپ MVV یا پمپ دنده ای مواد ایزو و پلی ⭐️

شما از کجا باید بدانید که چه زمانی پمپ ایزو وپلی نیاز به تعمیر و باز شدن دارن
1.در دو مورد نیاز است که پمپ ها باز شوند 
_هرگاه پمپ ایزو وپلی گیرپاژ کند
_هرگاه شفت پمپ  بریده شده باشد 
2. برای اینکه بدانیم پمپ گیرپاژ است یا گیربکس باید چکار کنیم؟

در ابتدا قبل از باز کردن پمپ و یا گیربکس با جدا کردن کوبلینگ از همدیگر و بطوریکه با هم درگیر نباشند الکترو گیربکس را روشن می کنید اگر چرخید که پمپ گیرپاژ می باشد اما اگر گیربکس گیرپاژ باشد یعنی پمپ سالم می باشد .3. اگر پمپ گیرپاژ بود آنرا باز کنید و قطعات آنرا از هم جدا کرده و به مدت 2 یا 3 ساعت داخل اسید DMF  قرار دهید تا مواد خشک شده که اغلب پمپ ایزو به مشکل بر می خورد نرم شده تا بتوان با یک پارچه قطعات را تمیز بکنیم به هیچ عنوان حق ندارید از فرچه سیمی و یا سمباده زبر استفاده کنید فقط با پارچه در قسمتهایی که مواد خشک شده و جدا نمی شود خصوصا روی سطح می توانید از تیغ کاتر استفاده کنید بصورتیکه روی سطح خراشیدگی ایجاد نشود و داخل دنده ها را نباید سوهان بکشیم اگر قسمت بیرونی دنده ها پلیسه ای داشته باشد با سوهان ریز که الماسه یا دم موشی و یا سوهان قالب سازی نام دارد می توانید پلیسه را بردارید پمپ های استفاده شده در دستگاه تزریق پی یو ساخت ماشین سازی پی یو صنعت نظری از برند ایتالیایی MVV  استفاده می شود که بهترین پمپ در دنیا محسوب می شود در حفظ و نگهداری آن بسیار دقیق باشید .4. بعد از تمیز کردن با دقت پمپ را به همان شکل که باز کردیدببندید .
5. برای چک کردن درستی کار یک دور پمپ را با دست بچرخانید اگر گیر نداشت درست بسته شده است اما اگر گیر داشت حتما باید باز شود و دوباره بازبینی شود که چرا زمان چرخش گیر دارد .
6. پمپ را سر جایش می بندیم قبل از اینکه گیربکس را روشن کنیم کوبلینگ پمپ و گیربکس را 
می چرخانیم یک دور کامل اگر جایی گیر داشته باشد چون به درستی پمپ اطمینان داریم کمی 
پایه های پمپ را شل کرده و از تحت فشار بودن پیچ پایه ها کم می کنیم حتما رفع ایراد خواهد شد .
7. فاصله کوبلینگ از هم حداکثر تا 1 میل و حداقل 5/0 میلیمتر می باشد و هر طرف باید یکسان باشد بعداز روشن کردن گیربکس اگر دست روی پمپ بگذاریم نباید اصتحکاکی احساس کنیم .

 


برای مشاهده هر عکس، بر روی آن کلیک کنید